Srpen

32. Dne 22.8. v 18:43 po průchodu prudké a krátké bouřky se obcí Jablůnka rozezněl zvuk sirén.  Naše jednotka byla vyslána k odstranění stromu, který spadl přes starou cestu mezi Jablůnkou a Bobrkama. Na místo vyjela CAS K25 - L101 a DA - Mitsubishi Pajero. Po příjezdu na místo události zde již zasahovala jednotka HZS Vsetín. Jelikož jednotka HZS strom odklidila již před naším příjezdem, vrátili jsme se zpět na základnu.

Zasahující jednotky: HZS Vsetín, SDH Jablůnka

Video z jízdy k zásahu

31. Dne 15.8. 2012 v 9:55 byl naší jednotce vyhlášen požární poplach. Dle informací, které nám poskytlo KOPIS Zlín se mělo jednat o požár hospodářských budov ve Vsetíně - Horní Jasence. Ze základny na místo vyjely postupně všechny tři naše výjezdové automobily. CAS K25 - L101, CAS 32 - T148 i DA - Mitsubishi Pajero. Po příjezdu naší jednotky na místo bylo zjištěno, že se jedná o požár bývalého chléva o rozloze 7 x 5 m. Naše jednotka prováděla hasební práce, rozebírání konstrukcí objektu a doplňování ostatních cisteren vodou. Přibližně kolem dvanácté hodiny se naše jednotka vrátila zpět na základnu.

Zasahující jednotky: HZS Vsetín, SDH Jasenka, SDH Jablůnka, SDH Vsetín - Město

Video z jízdy k zásahu

Zpráva v TV Beskyd

30. Dne 11.8. 2012 se ve 23:42 tichou nocí v naší obci rozezněly sirény. Naše jednotka byla vyslána k požáru zahradního domku ve Valašském Meziříčí. Po příjezdu do hasičské zbrojnice se členové naší výjezdové jednotky spojili vysílačkou s KOPIS Zlín, které nám přikázalo vyjet pouze s jednou cisternou. Naši členové se tedy rozhodli vyjet na místo s 1. výjezdovým vozem a to s CAS K25 - L101. Po příjezdu jednotky na místo, zde již zasahovaly jednotky HZS Valašské Meziříčí a SDH Poličná. Velitel zásahu nám přikázal doplnit zasahující cisterny vodou a poté jsme byli odesláni zpět na svou základnu.

Zasahující jednotky: HZS Valašské Meziříčí, SDH Poličná, SDH Jablůnka

Video jízdy k místu události

29. Dne 6.8. 2012 se v 15:55 členům naší výjezdové jednotky rozezněly telefony příchodem SMS zpráv vyhlašujícími poplach. Byli jsme vysláni k požáru lesa, který se nacházel ve Valašském Meziříčí, místní části Podlesí. Ze základny na místo vyjely postupně všechny tři zásahové vozy. CAS 32 - T148, CAS K25 - L101 i DA - Mitsubishi Pajero. Po komplikovaném dojezdu na místo jsme průzkumem zjistili, že došlo k požáru lesní hrabanky o větším rozsahu. Okamžitě jsme se zapojili do hasebních prací. Prováděli jsme hašení pomocí tří proudů D, prohrabávání hořící hrabanky a prolévání požářiště. Po cca dvou a půl hodinách byl požár lokalizován a z větší části i zlikvidován a naše jednotka tak byla odeslána zpět na základnu. Na místě zůstala na dohled nad požářištěm jednotka SDH Poličná. Při jízdě k zásahu došlo k poškození pravého zrdcádka u CAS K25 - L101.  Nikdo ze zasahujících hasičů nebyl zraněn.

Zasahující jednotky: HZS Valašské Meziříčí, SDH Poličná, SDH Jablůnka, SDH Zašová, SDH Jarcová

1. část videa z jízdy k zásahu

2. část videa z jízdy k zásahu