Prosinec

 

55. Ještě dne 28.12. 2012, sotva se jednotka vrátila od předešlé události, již jsme byli vysláni k dalšímu požáru. V 16:36 nám byl nahlášen požár sklepa ve Velké Lhotě. Na místo opět vyjela naše CAS K25 - L101. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že došlo k požáru papírů v blízkosti kotle. Tento požár byl však uhašen ještě před příjezdem jednotek. Následně jsme se tedy odebrali zpět na svou základnu.

Na místě zasahovaly jednotky: HZS Valašské Meziříčí, SDH Valašská Bystřice, SDH Jablůnka

Fotografie ze zásahu

Video z jízdy CAS K25 - L101 k zásahu

 

54. Dne 28.12. 2012 se v 16:08 obcí Jablůnka rozezněl zvuk sirén a houkajících cisteren. Naše jednotka vyjela s CAS K25 - L101 k nahlášenému požáru lesa mezi Jablůnkou a Bystřičkou. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se jedná o nenahlášené pálení. Velitel zásahu majitele důrazně upozornil, že tyto pálení musí být nahlášeny na KOPIS Zlínského kraje, jinak v případě výjezdu jedotek hrozí vysoké pokuty. Jednotka se poté vrátila zpět na základnu.

Na místě zasahovaly jednotky: SDH Jablůnka, HZS Valašské Meziříčí, SDH Bystřička

 

53. Dne 25.12. 2012 se v 5:05 tichou ranní obcí rozezněl zvuk sirén. KOPIS Zlín vyslal naší jednotku k požáru do Valašského Meziříčí. Dle prvotních informací se mělo jednat o požár střechy kostela. Nše jednotka dle příkazu operačního střediska vyjela k události s CAS K25 - L101 následovanou CAS 32 - T148. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se jedná pouze o požár podkroví přilehlého objektu. Tento menší požár již byl v době našeho příjezdu zlikvidován jednotkou HZS. Na místě jsme setrvali cca 20 minut a poté nás velitel zásahu odeslal zpět na základnu.

Na místě zasahovaly jednotky: HZS Valašské Meziříčí, SDH Poličná, SDH Zašová, SDH Jablůnka

Fotografie ze zásahu

Video z jízdy CAS K25 - L101 k zásahu