Květen

19. Dne 25.5. 2012 ve 20:18 KOPIS Zlín vyhlásil jednotce poplach. Dle informací se mělo jednat o požár trávy na Vsetíně. Ze základny na místo vyjela CAS 32 - T148 následována CAS K25 - L101. Jednotka byla cestou k události odvolána zpět na základnu, jelikož první jednotky na místě zjistily, že se jednalo o planý poplach.

Video z jízdy k události

18. Dne 23.5. 2012 v 16:23 byl jednotce nahlášen požár lesního porostu na Bystřičce. Ze základny na místo události vyjely obě naše cisterny, jak CAS 32 - T148, tak i CAS K25 - L101. Již cestou k místu události byla naše jednotka nucena odklidit z cesty jeden strom pomocí motorové pily. Po příjezdu na místo události byl proveden průzkum a byl zjištěn požár lesní hrabanky a pařezů o rozloce cca 100 x 50 metrů. Okamžitě byly natažena dopravní i útočná vedení z obou našich cisteren a bylo započetí prolévání pařezů a hrabanky. Cisterny se jezdily doplňovat k hasičské zbrojnici místních dobrovolných hasičů. Po cca hodině a půl zásahu bylo rozhodnuto, že na místě zůstane místní jednotka hasičů na dohled nad požářištěm a naše jednotka se vrátila zpět na základnu. Při zásahu nebyl nikdo zraněn a byly poškozeny 2 hadice D a byla mírně poškozena zadní část nástavby na CAS 32 - T148.

Na místě zasahovaly jednotky: SDH Bystřička a SDH Jablůnka

17. Dne 22.5. 2012 v 16:54 se naší obcí rozezněl zvuk sirén. Dle informací, které nám poskytlo krajské operační středisko se mělo jednat o požár výškové budovy ve Valašském Meziříčí. Ze základny na místo vyjela CAS 32 - T148 i CAS K25 - L101. Jednotka po příjezdu a rozmluvě s velitelem zásahu, byla naše jednotka poslána zpět na základnu.

Na místě zasahovaly jednotky: HZS Valašské Meziříčí, SDH Poličná, SDH Jablůnka

Video z jízdy k zásahu

16. Dne 11.5. 2012 v 16:33 byl naší jednotce vyhlášen požární poplach. Jednotka byla vyslána k požáru lesního porostu v obci Malá Bystřice. Na místo postupně vyjely všechny naše vozy. CAS 32 - T148, CAS K25 - L101 i DA - Mitsubishi Pajero. Po příjezdu na místo naše cisterny prováděly kyvadlovou dopravu vody z místního potoka a zbytek našich hasičů prováděl hasební zásah. Po cca hodině zásahu byla naše jednotka odeslána zpět na svou základnu.

Na místě zasahovaly jednotky: HZS Valašské Meziříčí, SDH Valašská Bystřice, SDH Jablůnka

Video z jízdy k zásahu

15. Dne 6.5. 2012 v 15:03 byl naší jednotce nahlášen požár lesního, polního porostu v Ratiboři. Ze základny k zásahu vyrazila CAS 32 - T148 následována DA - Mitsubishi Pajero. Po příjezdu na místo události byla naše jednotka velitelem zásahu odeslána zpět na základnu.

14. Dne 6.5. 2012 v 8:02 vyjela naše jednotka s CAS K25 - L101 na technickou pomoc v obci Jablůnka. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že u místní mateřské školky se nachází vzrostlý strom, který svým stavem ohrožoval zdraví a životy dětí hrajících si na hřišti ve školce. Jednotka provedla pokácení stromu pomocí motorové pily a vrátila se zpět na základnu.