Duben

13. Dne 28.4. 2012 v 10:38 se naší obcí rozezněl zvuk sirén. Naší jednotce byl nahlášen požár trávy v obci Bystřička. Na místo vyjela CAS 32 - T148 následována CAS K25 - L101. Vzhledem k tomu, že místo zásahu bylo špatně viditelné, přejely oba naše vozy danou odbočku a dojezd se komplikoval otáčením a vracením cisteren. Po příjezdu k místu události součastně s jednotkou HZS Valašské Meziříčí (která také přejela) se vzhledem k špatně přístupnému terénu podařilo až k místu požáru dostat pouze naší CAS 32 - T148 a zbytek hasičů se k místu vydal pěšky. Po doražení na místo, bylo zjištěno, že požár se již podařil uhasit místní jednotce, která se svou cisternou dorazila na místo jako první, jinou trasou. Naše jednotka tedy byla odeslána zpět na základnu. 

Na místě zasahovaly jednotky: HZS Valašské Meziříčí, SDH Bystřička, SDH Jablůnka

Video z jízdy k zásahu

 

12. Dne 26.4. 2012 ve 21:28 se nočním klidem v Jablůnce rozezněly sirény. Dle informací, které nám poskytl KOPIS Zlín, se mělo jednat o požár v provozovně na výrobu kávy ve Valašském Meziříčí. K místu události vyjela ze základny CAS K25 - L101. Po příjezdu na místo události naše jednotka pomáhala při hasebních pracích a prováděla průzkum v dalších částech zařízení. Po přibližně hodině zásahu, byla naše jednotka odeslána zpět na základnu.

Na místě zasahovaly jednotky: HZS Valašské Meziříčí, SDH Poličná, SDH Jablůnka

Fotografie ze zásahu

Video z jízdy k zásahu

 

11. Dne 22.4. 2012 ve 13:50 KOPIS Zlín vyhlásil naší jednotce poplach. Jednalo se o požár travního porosty v Jablůnce, u fotbalového hřiště. Ze základny na místo událosty vyjely obě naše cisterny. CAS 32 - T148 i CAS K25 - L101, Po příjezdu na místo byl proveden průzkum a bylo zjištěno, že se jedná o požár o rozloze cca 20 x 20 metrů. Okamžitě byly nataženy dva útočné C proudy a požár byl rychle lokalizován, ještě před příjezdem HZS Vsetín. Jednotka následně důkladně prolila celé požářiště vodou a vrátila se zpět na základnu.

Na místě zasahovaly jednotky: SDH Jablůnka, HZS Vsetín

 

10. Dne 18.4. 2012 ve 3:12 se začínajícím ránem hnaly naše CAS 32 - T148 a CAS K25 - L101 k požáru několika osobních automobilů ve Valašském Meziříčí. Naše jednotka však byla cestou k události z důvodu dostatku sil a prostředků na místě odvolána KOPISem zpět na základnu.

 

9. Dne 3.4. 2012 ve 13:03 byl naší jednotce vyhlášen požární poplach. Jednalo se o požár lesa v obci Hošťálková. Na místo ze základny vyjely obě naše cisterny. CAS K25 - L101 i CAS 32 - T148. Po příjezdu na místo jednotka zahájila hasební práce pomocí proudů C a D. Dále jsme doplňovali vodou cisterny HZS Vsetín a SDH Hošťálková. Po necelých dvou hodinách hasebních prací byla naše jednotka odeslána zpět na svou základnu. Během zásahu byly poškozeny dvě hadice typu D a jeden zásahový kabát ZAHAS VI. 

Na místě zasahovaly jednotky: HZS Vsetín, SDH Hošťálková, SDH Jablůnka, SDH Vsetín - Město