Říjen

20. Dne 23.10. 2014 se ve večerních hodinách ponořila celá obec Jablůnka do tmy, jelikož došlo k výpadku elektrického proudu. Starosta obce tedy vyslal naši jednotku s DA - Mitsubishi Pajero na průzkum, kdy osádka vozidla měla nalézt místo, kde je elektrické vedení přerušeno. Po několika minutách se osádce povedlo nalézt místo, kde došlo k nalomení vzrostlého stromu a následnému přerušení vedení vysokého napětí. Jednotka si kolem deváté hodiny večerní pomocí KOPIS Zlín vyžádala o vyslání naší CAS K25 - L101 a pohotovostní služby ČEZ. Po příjezdu naší cisterny na místo události, bylo místo nasvíceno pomocí osvětlovacího stožáru a strom byl pořezán pomocí motorové pily. Následně se zaměstnancům ČEZu podařilo opravit poškozené vedení a obnovit tak dodávku elektrického proudu naší obci. Naše jednotka se následně vrátila zpět na svou stanici.

Na místě zasahovala jednotka JSDH Jablůnka a pohotovostní služba ČEZ

19. Dne 20.10. 2014 v 00:13 se obcí Jablůnka rozezněl zvuk sirén vyhlašující požární poplach. Naše jednotka byla vyslána k požáru nízké budovy do Oznice. Ze základny na místo události vyjela CAS K25 - L101. Po příjezdu na místu události byla naše cisterna z důvodu špatně přístupného místa požáru odstavena společně s cisternou jednotky HZS cca 200 metrů od místa požáru. K místu události se podařilo vyjet pouze cisterně Praga V3S místní jednotky. Po průzkumu bylo zjištěno, že došlo k požáru dřevěného altánu o rozměrech cca 4x4 metry, který se nacházel již ve čtvrté fázi hoření. Z cisterny místních hasičů byl natažen jeden ,,C" proud a naše jednotka v dýchací technice prováděla důkladné prolití požářiště. Po likvidaci požáru zůstala jednotka z Oznice na místě a zbylé jednotky se vrátily zpět na své základny.

Na místě zasahovaly jednotky: JSDH Jablůnka, HZS Valašské Meziříčí, JSDH Oznice