Červen

12. Dne 29.6. 2014 byl naší jednotce v 17:21 nahlášen požár nízké budovy ve Valašském Meziříčí. Na místo následně vyrazila CAS 32 - T148, CAS K25 L101 i DA - Mitsubishi Pajero. Po příjezdu na místo události již zde zasahovaly jednotky HZS Valašské Meziříčí a JSDH Poličná. Bylo potvrzeno, že hoří přízemní domek, kterému v době našeho příjezdu hořela již prakticky celá střecha. Okamžitě jsme se zapojili do hasebních prací, kdy čtyři naši hasiči zasahovali vevnitř v dýchací technice. Ostatní naši hasiči pomáhali venku rozebírat a hasit podbití. Během zásahu jelo DA - Mitsubishi Pajero do hasičské zbrojnice do Poličné, odkud přivezlo vody na pití pro zasahující hasiče z Poličné. Po likvidaci požáru byly jednotky postupně vraceny na své základny. DA - Mitsubishi Pajero se cestou zastavilo na stanici HZS Valašské Meziříčí a nechalo zde doplnit použitou dýchací techniku.

Na místě zasahovaly jednotky: HZS Valašské Meziříčí, JSDH Poličná, JSDH Jablůnka, JSDH Zašová, PČR Valašské Meziříčí a MP Valašské Meziříčí

11. Dne 25.6. 2014 se obcí Jablůnka rozezvučel zvuk sirén. Naše jednotka byla ve 21:51 vyslána k požáru pily v Jablůnce. Ze základny na místo do pěti minut vyrazila CAS 32 - T148 následována CAS K25 - L101 a později doplněna i o DA - Mitsubishi Pajero. Jako první na místo dorazila naše Tatra. Provedeným průzkumem bylo zjištěno, že došlo k požáru skříňové nástavby o rozloze cca 6x6m, nedaleko vlakového nádraží. V době našeho příjezdu se požár nacházel ve 3. fázi hoření. Okamžitě byly nasazeny dva útočné proudy ,,C" a místo bylo nasvětleno osvětlovacím stožárem z CAS K25. V době příjezdu jednotky HZS Vsetín již byl požár lokalizován. Po domluvě s velitelem jednotky HZS, naše jednotka provedla konečnou likvidaci požáru a vyčkala do příjezdu vyšetřovatele požárů z Valašského Meziříčí. Jednotka HZS se mezitím vrátila zpět na svou základnu. Po příjezdu vyšetřovatele se i naše jednotka vrátila zpět na svou základnu.

Na místě zasahovaly jednotky: JSDH Jablůnka, HZS Vsetín

10. Dne 19.6. 2014 byl naší jednotce v 7:04 vyhlášen požární poplach. Dle informací z KOPIS Zlín se mělo jednat o požár kamionu se dřevem na okraji Vsetína. Naše jednotka dle příkazu k jízdě vyjela ze základny s CAS K25 - L101 a DA - Mitsubishi Pajero čekalo na stanici v záloze. Po příjezdu na místo události jednotka nezasahovala, jelikož byl požár již zlikvidován. Následně jsme byli po domluvě s velitelem zásahu odesláni zpět na svou základnu.

Na místě zasahovaly jednotky: HZS Vsetín, JSDH Vsetín - Město, JSDH Jablůnka