Dne 11.5. 2021 se obcí Jablůnka ve 13:20 opět rozezvučel zvuk sirén vyhlašujících naší jednotce požární poplach. Dle prvotních informací se mělo jednat o požár lesního porostu v obci Pržno. Ze základny na místo události vyjela CAS 32 - Tatra 148, terénní čtyřkolka Gladiator X850 EPS s přívěsným vozíkem Forester X2 a DA - Ford Transit. Po příjezdu na místo události bylo provedeným průzkumem potvrzeno, že se jedná o požár lesního porostu, který se vlivem silného větru rychle šířil. Naši hasiči okamžitě provedli natažení útočných proudů ,,C" a ,,D" a započali s hasebními pracemi. Po příjezdu jednotky HZS Vsetín velitel jejich jednotky převzal velení zásahu a vyhlásil na místě druhý stupeň požárního poplachu. Terénní čtyřkolka na místě zajišťovala dovoz materiálu a průzkum požářiště. Po likvidaci požáru byla přes noc na místě ponechána naše jednotka a jednotka z Pržna jako dohled nad požářištěm a ostatní jednotky se vrátily zpět na své základny. V průběhu večera jsme prováděli pomocí proudu ,,D" dohašení několika ohnisek požáru. V 7 hodin ráno následujícího dne byl dohled nad požářištěm ukončen a naši hasiči se vrátili zpět na svou základnu.

Na místě zasahovaly jednotky: JSDH Jablůnka, HZS Vsetín, HZS Valašské Meziříčí, JSDH Hošťálková, JSDH Hovězí, JSDH Kateřinice, JSDH Pržno, JSDH Ratiboř, JSDH Valašská Polanka, JSDH Vsetín - Město, JSDH Vsetín - Semetín, JSDH Vsetín - Jasenka, HZS Zlín a Policie ČR