Dne 29.4. 2023 v 6:38 vyhlásil KOPIS Zlín naší jednotce poplach. Dle prvotních informací se mělo jednat o záchranu osoby pomocí AED v obci Bystřička. Na místo jsme do dvou minut vyjeli s DA - Ford Transit. Po příjezdu na místo události, zároveň s posádkou ZZS, bylo provedeným průzkumem zjištěno, že na místě se nachází jedna osoba v bezvědomí u které již prováděl resuscitaci jeden z našich členů, který bydlí nedaleko místa události. Naši hasiči se ihned zapojili do resuscitace společně s posádkou ZZS a členy místní jednotky. Následně jednotky postupovaly dle pokynů lékaře. Po ukončení zásahu byla naše jednotka odeslána zpět na základnu.

Na místě zasahovaly jednotky: JSDH Jablůnka, JSDH Bystřička, ZZS Zlínského kraje a Policie ČR