Dne 15.4. 2023 v 13:13 se naše jednotka s CAS 20 - Tatra 815 Terra a DA - Ford Transit vracela zpět na základnu ze školení na stanici HZS Vsetín, když narazila na čerstvou dopravní nehodu. Naši hasiči ihned provedli zabezpečení místa události a provedli průzkum. Průzkumem bylo zjištěno, že došlo k dopravní nehodě dvou osobních automobilů, kdy nedošlo k úniku provozních kapalin, ani ke zranění osob. Naši hasiči událost nahlásili na KOPIS Zlín, provedli protipožární zabezpečení u obou automobilů a další členové prováděli usměrňování provozu. V průběhu zásahu si jedna osoba z havarovaného automobilu začala stěžovat na bolest hlavy a končetin. Velitel zásahu prostřednictvím KOPIS Zlín na místo povolal záchrannou službu a do jejich příjezdu jsme raněné osobě poskytli předlékařskou pomoc. Po zadokumentování nehody dopravní policií jsme spolupracovali při nakládání vraků vozidel na vozidla odtahové služby. Následně jsme provedli úklid vozovky a poté jsme se vrátili zpět na základnu.

Na místě zasahovaly jednotky: JSDH Jablůnka, Policie ČR a ZZS Zlínského kraje