Dne 23.3. 2022 se obcí Jablůnka v 8:19 rozezvučel zvuk sirén, vyhlašujících naší jednotce požární poplach. Dle prvotních informací se mělo jednat o požár lesa ve Lhotě u Vsetína. Na místo události vyjela CAS 20 - Tatra 815 Terra, CAS 32 - Tatra 148 a terénní čtyřkolka Gladiator X850 EPS s přívěsným vozíkem Forester X2. Po příjezdu na místo události bylo poradou s velitelem zásahu zjištěno, že se jedná o požár lesního porostu o rozloze cca 100 x 80 metrů ve velmi těžce přístupném terénu. Terénní čtyřkolka prováděla dovoz zádových hasících vaků a ženijního nářadí k místu události. Terénní čtyřkolka byla následně velitelem zásahu odeslána na průzkum příjezdových cest, jelikož k místu události se podařilo dostat pouze cisterně místních hasičů a povolaným malým teréním automobilům z Halenkova a Karolinky. Ve spolupráci s KOPIS Zlín se posádce čtyřkolky podařilo nalézt příjezdovou cestu, po které následně naše CAS 32 prováděla kyvadlovou dopravu vody k požářišti, kde doplňovala cisternu místních hasičů. Po likvidaci požáru byla naše jednotka odeslána zpět na základnu.

Na místě zasahovaly jednotky: JSDH Lhota u Vsetína, HZS Vsetín, JSDH Jablůnka, JSDH Vsetín - Město, JSDH Halenkov, JSDH Karolinka a Policie ČR

Jednotka po průzkumu zjistila že se jedna o požár lesa 100x80 v těžce přístupném terénu.
Jednotka provedla za pomoci naší terénní čtyřkolky, které na místo kyvadlově dovážela naplněné zádové hasicí
vaky vodou a ženijní nářadí.
Po vyhodnocení situace ze strany VZ a operačního důstojníka bylo rozhodnuto o povolání malých terénních
automobilů, které jsou vybaveny vysokotlakým hasicím zařízením od kolegů z Halenkova a Karolinky.
Nejprve na samotné místo dojel speciál Praga V3S místních hasičů a následně malé terénní automobily, které
zabránily dalšímu šíření požáru.
Terénní čtyřkolka pak měla za úkol vyhledat nejlepší možnou cestu pro příjezd těžkých cisteren což se po
spolupráci s operačním důstojníkem také podařilo. Byl nalezen příjezd od Janišova kde bylo zřízeno seřadiště
cisteren od kterého naše Tatra 148 kyvadlově dopravovala vodu na požářiště kde plnila cisternu místních hasičů.
Po likvidaci požáru se jednotka vrátila zpět na základnu.