Dne 21.3. 2022 ve 12:19 vyhlásil KOPIS Zlín naší jednotce požární poplach. Dle prvotních informací se mělo jednat o požár travního porostu v obci Ratiboř. Na místo vyrazili naši hasiči, dle příkazu k jízdě, s CAS 32 - Tatra 148 a CAS 20 - Tatra 815 Terra. Po příjezdu na místo události bylo provedeným průzkumem zjištěno, že se jedná o požár trávy o rozloze cca 200 x 80 metrů. Naši hasiči provedli natažení jednoho útočného ,,D" proudu a jednoho útočného proudu od zadního navijáku pro rychlý útok z CAS 32. Z CAS 32 bylo následně prováděno hašení pomocí lafetové proudnice. Posádka CAS 20 dodávala vodu cisterně jednotky z Ratiboře. Po likvidaci požáru a následné kontrole požářiště, byla naše jednotka odeslána zpět na základnu.

Na místě zasahovaly jednotky: JSDH Ratiboř, JSDH Jablůnka a HZS Valašské Meziříčí