Dne 12.8. 2021 v 18:52 vyhlásil KOPIS Zlín naší jednotce poplach. Dle prvotních informací se mělo jednat o transport pacienta v obci Liptál. Na místo vyrazila terénní čtyřkolka Gladiator X850 EPS s přívěsným vozíkem Forester X2 a CAS 20 - Tatra 815 Terra. Po příjezdu na místo události bylo provedeným průzkumem zjištěno, že se jedná o transport raněné osoby pro záchrannou službu. Vzhledem k mechanismu úrazu a stavu raněné osoby na místo lékař záchranné služby povolal vrtulník letecké záchranné služby. Naši hasiči společně s dalšími jednotkami asistovali záchranné službě při poskytování první pomoci. V průběhu zásahu došlo u dalších dvou osob k náhlému zhoršení zdravotního stavu. Těmto se ihned začali věnovat záchranáři společně s hasiči. Po příletu vrtulníku LZS byla první raněná osoba přeložena do vrtulníku a další dvě osoby následně hasiči transportovali k sanitnímu vozu. Následně se všechny jednotky, včetně té naší, vrátily zpět na základny.

Na místě zasahovaly jednotky: HZS Vsetín, JSDH Jablůnka, JSDH Liptál, ZZS Zlínského kraje, Letecká záchranná služba a Policie ČR