Dne 12.6. 2021 v 10:34 vyhlásil KOPIS Zlín naší jednotce požární poplach pomocí sirén a SMS zpráv. Dle prvotních informací se mělo jednat o požár lesního porostu v obci Růžďka. Ze základny na místo události vyjela CAS 32 - Tatra 148, terénní čtyřkolka Gladiator X850 EPS s přívěsným vozíkem Forester X2 a DA - Ford Transit. Na místo se jako první podařilo dorazit posádce terénní čtyřkolky. Průzkumem bylo zjištěno, že vlivem závady na sloupu vysokého napětí došlo k požáru travního porostu v blízkosti lesa. Rychlost šíření požáru se podařilo zpomalit oznamovatelům před příjezdem hasičů. Po příjezdu cisteren hasiči provedli likvidaci požáru a důkladné prolití požářiště. Velitel zásahu na místo pomocí KOPIS povolal pohotovostní službu energetických závodů. Následně byla naše jednotka odeslána zpět na základnu.

Na místě zasahovaly jednotky: JSDH Jablůnka, HZS Vsetín, JSDH Růžďka, JSDH Dušná, Policie ČR a pohotovostní služba energetiků

Terénní čtyřkolka dorazila na místo události jako první. Provedeným průzkumem bylo zjištěno, že došlo k požáru
trávy po závádě na přilehlém sloupu vysokého napětí. Na místě se nacházeli oznamovatelé, kteří požár
improvizovaně lokalizovali aby zabránili dalšímu šíření. Po příjezdu HZS Vsetín a ostatních cisteren stačilo místo