Dne 3.1. 2020 byl naší jednotce v 18:39 pomocí sirény a SMS zpráv vyhlášen požární poplach. Dle prvotních informací se mělo jednat o požár sauny v obci Mikulůvka. Ze základny na místo události vyjela CAS K25 - L101 a po domluvě s KOPIS Zlín i CAS 32 - Tatra 148 a DA - Ford Transit. Po příjezdu na místo události bylo provedeným průzkumem zjištěno, že došlo k požáru sauny, pergoly a podkroví rodinného domu. Naši hasiči okamžitě provedli natažení útočných proudů s vodou a prováděli hasební práce jak zvenčí, tak uvnitř budovy, kde museli zasahovat v dýchací technice. Při požáru došlo ke zranění jednoho z obyvatel domu, kterého si na místě převzala záchranná služba. Po lokalizaci požáru jsme prováděli dohašovací práce a vyhledávání skrytých ohnisek pomocí termokamery. Po likvidaci požáru se naše CAS 32 a DA Ford vrátila zpět na základnu a CAS K25 zůstala na místě na dohled nad požářištěm. Ve 22:42 se i poslední naši hasiči vrátili zpět na základnu.

Na místě zasahovaly jednotky: HZS Valašské Meziříčí, JSDH Jablůnka, JSDH Poličná, JSDH Mikulůvka, PČR OO Jablůnka a ZZS Zlínského kraje