Dne 1.1. 2020 naše jednotka prováděla na žádost starosty obce Jablůnka dohled nad silvestrovskými oslavami v Jablůnce. Dohled naši hasiči prováděli s CAS K25 - L101. Po ukončení hlavních oslav a domluvě s vedením obce naši hasiči prováděli monitoring v obci, zda nedošlo k případnému požáru. Během této činosti naši hasiči zpozorovali nedaleko hlavní silnice počínající požár odpadu od pyrotechniky, kdy hrozilo rozšíření plamenů na okolní předměty a možnost vzniku škod. Jednotka provedla nahlášení události na KOPIS Zlín a v 00:47 byl naší jednotce vyhlášen poplach do výjezdového tabletu. Hasiči provedli natažení jednoho vysokotlakého proudu z CAS K25, uhašení požáru a důkladné prolití okolí, aby nemohlo dojít k dalšímu vznícení. Po závěrečném průzkumu jednotka dokončila monitoring a vrátila se zpět na základnu.

Na místě zasahovala jednotka JSDH Jablůnka