Dne 15.1. 2023 v 9:56 vyhlásil KOPIS Zlín naší jednotce poplach. Dle prvotních informací se mělo jednat o strom, který byl nebezpečně nakloněný nad vozovkou u železničního přejezdu mezi obcemi Jablůnka a Bystřička. Ze základny na místo vyjelo kompletní požární družstvo s CAS 20 - Tatra 815 Terra. Po příjezdu na místo události byly provedeným průzkumem potvrzeny prvotní informace. Vzhledem k tomu, že při pádu nebo pořezání stromu by hrozil pád stromu i do kolejiště, povolal velitel zásahu na místo události i jednotku drážních hasičů. Po příjezdu drážních hasičů a konzultaci situace s velitelem jejich jednotky byl na místo v rámci věcné pomoci povolán místní občan s traktorem. S pomocí traktoru byl strom zajištěn a následně bezpečně pokácen. Po dobu kácení stromu byla silnice I/57 oboustraně uzavřena. Po úklidu vozovky se jednotky vrátily zpět na své základny.

Na místě zasahovaly jednotky: JSDH Jablůnka, HZSp SŽ Přerov a Policie ČR OO Jablůnka