Dne 31.7. 2022 ve 23:20 vyhlásil KOPIS Zlín naší jednotce požární poplach. Po předchozí komunikaci ze strany KOPIS s velitelem jednotky byla naše jednotka vyslána v rámci odřadu HZS Zlínského kraje k rozsáhlému požáru v národním parku České Švýcarsko. Naše jednotka, v tu dobu již připravená k odjezdu, ihned vyrazila v počtu 1+3 s CAS 20 - Tatra 815 Terra na centrální stanici do Zlína, odkud po shromáždění všech členů odřadu a rozdání pokynů k přesunu všechny jednotky vyrazily směr obec Hřensko. Zde jsme dorazili v 6:03 ráno následujícího dne.

Na místě jsme vystřídali jednotky z předchozího odřadu a vyčkali na pokyny velitele úseku. Na místě jsme spolupracovali jak s jednotkami v rámci našeho odřadu, tak i s ostatními jednotkami z různých koutů republiky.

Naší hlavní činností bylo hašení plamenného hoření, vyhledávání skrytých ohnisek i s pomocí termokamery. Dále jsme prováděli kácení rizikových stromů, které ohrožovaly zasahující hasiče. Naše CAS 20 prováděla kyvadlovou dopravu vody od plnících stanovišť k požářišti.

3.8. 2022 v 17:06 byla naše jednotka vystřídána dalším odřadem a naši hasiči se tak ve 23:01 vrátili zpět na základnu po téměř 72 hodinách od výjezdu.

Celkově při zásahu naše Tatra najezdila 1 108 km, spotřebovala celkem 542 litrů nafty, na požářiště navozila 142 800l vody a další tisíce litrů přečerpala, kdy čerpadlo pracovalo celkem 18 mth.

Náš odřad se skládal z hasičů jednotek: JSDH Jablůnka, JSDH Hošťálková, JSDH Zašová, JSDH Kroměříž a z příslušníků HZS Zlínského kraje