Dne 17.12. 2022 ve 02:48 vyhlásil KOPIS Zlín naší jednotce požární poplach. Dle prvotních informací se mělo jednat o požár rodinného domu v obci Choryně. Na místo vyrazila CAS 20 - Tatra 815 Terra. Po příjezdu na místo události byly. poradou s velitelem zásahu, prvotní informace potvrzeny. Naši hasiči se zapojili do hasebních prací a rozebírání střešních konstrukcí v dýchací technice. Využili jsme i termokameru a motorovou rozbrušovací pilu. CAS 20 dodávala hasební vodu do dalších zasahujících cisteren. Následně byla naše jednotka v 10:51 odeslána zpět na základnu.

Na místě zasahovaly jednotky: HZS Valašské Meziříčí, JSDH Kelč, JSDH Choryně, JSDH Poličná, JSDH Hustopeče nad Bečvou, JSDH Lešná, JSDH Zašová, JSDH Kunovice, HZS Vsetín, JSDH Jablůnka, HZS Zlín a Policie ČR