Dne 29.1. 2022 ve 2:28 vzbudil naše hasiče zvuk sirén a poplachových SMS vyhlašujících naší jednotce požární poplach. Dle prvotních informací se mělo jednat o požár nízké budovy v Rajnochovicích na Tesáku. Ze základny vyjeli naši hasiči s CAS 20 - Tatra 815 Terra, CAS 32 - Tatra 148 a DA - Ford Transit. Již cesta k zásahu byla náročná z důvodu špatně sjízdné vozovky. Po příjezdu na místo události bylo poradou s velitelem zásahu zjištěno, že došlo k rozsáhlému požáru chaty Tesák. Část našich hasičů se zapojilo do hasebních prací a zbylí hasiči prováděli s oběmi našimi cisternami kyvadlovou dopravu vody z Bystřice pod Hostýnem. Obě naše cisterny během zásahu najezdily dohromady bezmála 300 kilometrů. Přibližně v 7:45 byla v rámci redukce sil a prostředků na místě naše CAS 20 odeslána zpět na základnu. Kolem 10té hodiny byla odeslána zpět na základnu i naše CAS 32.

V průběhu zásahu byl na místě vyhlášen III. stupeň požárního poplachu.

Na místě zasahovaly jednotky: HZS Kroměříž, HZS Bystřice pod Hostýnem, HZS Holešov, JSDH Bystřice pod Hostýnem, JSDH Loukov, JSDH Podhradní Lhota, JSDH Rajnochovice, JSDH Slavkov pod Hostýnem, JSDH Chvalčov, HZS Vsetín, HZS Valašské Meziříčí, JSDH Hošťálková, JSDH Jablůnka, JSDH Kunovice, JSDH Kašava, JSDH Držková, Záchranný útvar HZS ČR Hlučín, Policie ČR a další subjekty

Fotografie ze zásahu a info tiskového mluvčího HZS Zlínského kraje