Dne 18.4. 2022 v 17:58 vyhlásil KOPIS Zlín naší jednotce požární poplach. Dle prvotních informací se mělo jednat o požár travního porostu na Malé Bystřici. Ze základny na místo události vyjela CAS 20 - Tatra 815 Terra a terénní čtyřkolka Gladiator X850 EPS s přívěsným vozíkem Forester X2. V době příjezdu naší jednotky na místo události, zde již zasahovaly další vyslané jednotky. Provedeným průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o požár od rozhořeného pálení. Naši hasiči se zapojili do hasebních prací rozhrabáváním jednotlivých ohnisek požáru. CAS 20 doplňovala vodu do cisterny JSDH Valašská Bystřice a další hasiči prováděli usměrňování dopravy na komunikaci, na které stály cisterny. Terénní čtyřkolka zůstala na místě v záloze. Po likvidaci požáru byla naše jednotka odeslána zpět na základnu.

Na místě zasahovaly jednotky: JSDH Malá Bystřice, JSDH Valašská Bystřice, HZS Vsetín, JSDH Jablůnka a Policie ČR