Dne 3.10. 2021 ve 13:21 vyhlásil KOPIS Zlín naší jednotce požární poplach pomocí sirén a SMS zpráv. Dle prvotních informací se mělo jednat o požár lesního porostu mezi Ratibořem a Semetínem. Na místo události vyrazila CAS 32 - Tatra 148, CAS 20 - Tatra 815 Terra a následně i terénní čtyřkolka Gladiator X850 EPS s přívěsným vozíkem Forester X2 a DA - Ford Transit. Po příjezdu na místo události bylo provedeným průzkumem zjištěno, že se jedná o požár lesního porostu o rozloze cca 100x40 m. Naši hasiči provedli natažení dvou útočných ,,C" proudů, které po lokalizaci požáru byly nahrazeny 4mi útočnými ,,D" proudy. Naše cisterny prováděly kyvadlovou dopravu vody na místo události. Terénní čtyřkolka prováděla natažení dopravního vedení ,,B" k cisternám na místu události, zároveň sloužila jako motospojka mezi místem události a shromaždištěm cisteren. Po likvidaci požáru se naše cisterny vrátily zpět na základnu. Terénní čtyřkolka ještě v 19:00 prováděla kontrolu požářiště pomocí termokamery.

Na místě zasahovaly jednotky: JSDH Jablůnka, HZS Vsetín, HZS Valašské Meziříčí, JSDH Hošťálková, JSDH Ratiboř, JSDH Valašská Polanka, JSDH Vsetín - Město, JSDH Vsetín - Semetín, JSDH Kašava, JSDH Držková, HZS Zlín (velící důstojník směny) a Policie ČR

Pomocí Terénní čtyřkolky bylo nataženo dopravní vedení pomocí hadic
"B" z CAS na místo události, které se tam nedostaly. Taky čtyřkolka sloužila jako spojka mezi místem události a
shromáždištěm CAS a pro dopravu hasičů na MU. Po likvidaci se vrátily obě CAS zpět na základnu. Terénní čtyřkolka