Dne 8.8. 2020 v 16:51 vyhlásil KOPIS Zlín naší jednotce požární poplach pomocí sirén a SMS zpráv. Dle prvotních informací se mělo jednat o požár lesního porostu v obci Bystřička. Ze základny na místo události vyrazila terénní čtyřkolka a DA - Ford Transit. Po příjezdu na místo události bylo poradou s velitelem zásahu zjištěno, že došlo k malému požáru o velikosti cca 2x1m ve velmi težce přístupném terénu. Naše čtyřkolka podle pokynu velitele zásahu na místo dopravila zádové hasicí vaky, kdy i naše čtyřkolka se dostala do vzdálenosti cca 800m od hasičských cisteren a ještě přibližně 100m museli hasiči k místu zásahu dojít pěšky. Po likvidaci požáru byla naše jednotka odeslána zpět na svou základnu.

Na místě zasahovaly jednotky: HZS Valašské Meziříčí, JSDH Bystřička a JSDH Jablůnka