Dne 18.8. 2019 vyhlásil KOPIS Zlín naší jednotce v 19:31 poplach pomocí SMS zpráv. Dle prvotních informací se mělo jednat o likvidaci nebezpečného hmyzu v obci Ratiboř. Ze základny na místo události vyrazila dle příkazu k jízdě CAS K25 - L101. Po příjezdu na místo události bylo provedeným průzkumem zjištěno, že pod střešní krytinou pergoly rodinného domu se nacházejí dvě vosí hnízda. Hasiči provedli šetrné odstranění střešní krytiny na určených místech, následně byla hnízda pomocí spreje a vysavače na nebezpečný hmyz zlikvidována. Místa po hnízdech byla zasypána insekticidním práškem, aby bylo zabráněno zpětnému návratu vos a následně naši hasiči provedli navrácení střešní krytiny do původního stavu. Po závěrečném průzkumu se naše jednotka vrátila zpět na svou základnu.

Na místě zasahovala jednotka JSDH Jablůnka