Dne 22.5. 2019 vyhlásil KOPIS Zlín naší jednotce ve 12:11 poplach. Dle prvotních informací se mělo jednat o technické zásahy po prudkém přívalovém dešti v naší obci. Jako první naše jednotka vyrazila s CAS K25 - L101 a DA - Ford Transit k místní mateřské škole. Zde bylo provedeným průzkumem zjištěno, že došlo k ucpání vpustí a kanálu, kdy se následně voda valila k objektu mateřské školy. Naši hasiči ihned nasadili elektrické kalové čerpadlo s jehož pomocí vodu v nejhlubším místě odčerpávali. Pomocí hadice ,,B" a hadicového uzávěru jsme vytvořili provizorní hráz, aby se voda dále nedostávala do budovy a zároveň jsme prováděli vyčištění ucpaných vpustí a zanesených kanálů, aby voda mohla odtékat tam kde měla.Velitel zásahu následně povolal i terénní čtyřkolku a jednotku rozdělil do několika družstev. Jedno družstvo s DA - Ford Transit vybavené ženijním nářadím provádělo v naší obci na jednotlivých místech čištění vpustí a kanálů, monitoring situace v obci a monitoring vodních toků. Další družstvo s terénní čtyřkolkou vybavené motorovou pilou provádělo zejména odstraňování klád a čístí stromů z koryt potoků. Celá tento zásah byl ukončen v cca 19:10. Družstvo s CAS K25 KOPIS Zlín vyslal během zásahu k dalším událostem na Vsetín.

Ve 13:58 vyslal KOPIS Zlín naši CAS K25 - L101 na Vsetín - Poschlou, kde měl být dle prvotních informací v tzv. ,,myší díře" uvíznutý osobní automobil. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že skutečně došlo k zatopení pozemní komunikace v místě podjezdu, kde zůstal uvíznutý osobní automobil i s posádkou, kdy voda sahala do výšky cca 120ti centimetrů. Naši hasiči vybaveni brodícími kalhotami nejprve evakuovali posádku vozu a následně provedli vytažení samotného vozidla z vody. Po domluvě s KOPIS Zlín byla naše jednotka odeslána k další události.

Ve 14:52 vyslal KOPIS Zlín naši CAS K25 - L101 na ulici Jiráskova ve Vsetíně, kde měla být zaplavená silnice a podjezd. Po příjezdu na místo události byla provedeným průzkumem situace potvrzena. Vzhledem k tomu, že situaci nebylo v danou chvíli, vzhledem k vysoké hladině Bečvy, možné vyřešit, vyslal KOPIS Zlín naší jednotku k další události.

V 15:11 vyslal KOPIS Zlín naši CAS K25 - L101 na ulici Nádražní ve Vsetíně, kde dle prvotních informací měla začínat přetékat voda přes pěší lávku, kvůli nahromaděným větvím. Po příjezdu na místo události jsme provedeným průzkumem zjistili, že vzhledem k vysoké hladině vody v potoce docházelo k přetékání vody přes pěší lávku a zároveň se o lávku zachytávaly větve a kusy stromů, které byly unášené proudem vody. Jednotka provedla pomocí trhacího háku odstranění nánosů dřevin z lávky a jelikož hrozilo, že by lávka mohla být poškozená a mohla se utrhnout, zajistili jsme místo páskou se zákazem vstupu. Následně nás KOPIS Zlín přeposlal k další události.

V 15:38 vyslal KOPIS Zlín naši CAS K25 - L101 na Vsetín - Ohradu, kde měla být zaplavena výtahová šachta bytového domu. Po příjezdu na místo události byla provedeným průzkumem situace potvrzena. Velitel zásahu kontaktoval firmu zajišťující servis tohoto výtahu a vyžádal si výjezd pohotovostního pracovníka na místo události. Po příjezdu pracovníka servisu tento provedl odpojení elektrické energie, zajištění výtahu a otevření výtahové šachty, ze které jsme vodu vyčerpali pomocí elektrického kalového čerpadla. Po odčerpání veškeré vody se mohla naše CAS K25 v 17:06 vrátit zpět na základnu, kde jsme na žádost KOPISu Zlín zůstali v pohotovosti pro případ dalšího výjezdu.