Dne 27.2. 2017 vyhlásil KOPIS Zlín naší jednotce v 10:19 požární poplach. Dle prvotních informací mělo dojít k požáru solárních panelů na střeše stodoly, která sousedí s rodinným domem. Ze základny na místo události postupně vyjely všechny tři naše vozy CAS K25 - L101, CAS 32 - T148 i DA - Mitsubishi Pajero. V době našeho příjezdu na místo události již zde zasahovala místní jednotka. Provedeným průzkumem byl zjištěn požár stodoly téměř v plném rozsahu a plameny se nebezpečně šířily i na půdní prostory rodinného domu. Naši hasiči se ihned zapojili do hasebních prací, které byly vedeny i v dýchací technice. Další naši členové prováděli řízení dopravy na místní komunikaci. Po příjezdu jednotky HZS byl na místě vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu a na místo byly povolány další posilové jednotky. Po lokalizaci požáru jsme prováděli rozebírání zbylých konstrukcí. Po celkové likvidaci požáru na místě velitel zásahu ponechal na dohled nad požářištěm jednotky z Hošťálkové a Ratiboře a ostatní jednotky, včetně té naší, se vrátily zpět na své základny.

Během zásahu se lehce zranil jeden člen naší jednotky, který byl následně převezen do nemocnice k dalšímu ošetření.

Na místě zasahovaly jednotky: JSDH Hošťálková, JSDH Jablůnka, HZS Vsetín, JSDH Ratiboř, JSDH Kašava, JSDH Vsetín - Město, HZS Valašské Meziříčí