Dne 9.7. 2016 se v 15:50 obcí Jablůnka rozezvučel zvuk sirén. Naše jednotka byla vyslána k požáru lesa do obce Bystřička. Ze základny na místo vyrazila CAS K25 - L101 následována DA - Mitsubishi Pajero. CAS 32 - T148 zůstala na základě v pohotovosti připravená k okamžitému výjezdu. Po příjezdu nedaleko místa určeného KOPISem Zlín se zde již nacházely jednotky JSDH Bystřička a HZS Valašské Meziříčí. Jednotky následně společně vyrazily hledat místo události. Po nalezení místa události rozhodl velitel zásahu o vyslání velitelského automobilu HZS na průzkum. Provedeným průzkumem bylo zjištěno, že se na místě nachází několik doutnajících ohnisek. Velitel zásahu následně ponechal na místě jednotku z Bystřičky a naše jednotka společně s jednotkou HZS se vrátily zpět na své základny.

Na místě zasahovaly jednotky: JSDH Bystřička, HZS Valašské Meziříčí a JSDH Jablůnka