Srpen

22. Dne 10.8. 2013 se v 19:43 obcí Jablůnka rozezněl zvuk sirén. KOPIS Zlín vyslal naší jednotku s CAS K25 - L101 k požáru bytu ve Vsetíně. Během několika minut od vyhlášení poplachu vyjíždí z Jablůnecké zbrojnice družstva s CAS K25 - L101 a DA - Mitsubishi Pajero. Po příjezdu na místo zásahu zde již zasahovala jednotka HZS Vsetín. Velitel zásahu nám oznámil, že se jedná o zahoření potravin a naše jednotka se následně vrátila zpět na svou základnu.

Na místě zasahovaly jednotky: HZS Vsetín, JSDH Jablůnka, JSDH Vsetín - Město

Video z jízdy CAS K25 - L101 k místu události

Video z jízdy DA - Mitsubishi Pajero k místu události

21. Dne 5.8. 2013 kolem 4. hodiny ranní kontaktoval KOPIS Zlín velitele naší jednotky, zda bychom nemohli pomoct při pátrání po osmiletém chlapci, který se večer ztratil na táboře v katastru obce Rajnochovice. Velitel samozřejmě souhlasil a tak nám byl v 5:13 vyhlášen poplach. Naše jednotka vyjela s CAS K25 - L101 a DA - Mitsubishi Pajero. Po příjezdu na místo události nám řídící důstojník oznámil, že vyčkáme do příchodu první pátrací skupiny z nočního pátrání, kterou následně vystřídáme. Při střídání skupin nám bylo do vysílačky oznámeno, že se pohřešovaný chlapec našel cca 2km od tábora, vyčerpaný, ale zdráv. Po této radostné zprávě velitel zásahu ukončil pátrací akci a všechny jednotky se mohly vrátit zpět na své základny.

Na místě zasahovalo při nočním pátrání přes 100 hasičů, které ráno přijela vystřídat další přibližně stovka hasičů, mimo nich na místě zasahoval také vrtulník, příslušníci policie, psovodí záchranné brigády a další dobrovolníci

Video z jízdy CAS K25 - L101 k místu události