Říjen

27. Dne 20.10. 2013 se ve 14:28 obcí Jablůnka rozezněl zvuk nových sirén. Naší jednotce byl nahlášen požár nízké budovy na Vsetíně. Na místo ze základny vyjela CAS K25 - L101 a další hasiči zůstali na základně v pohotovosti s další cisternou. Cestou k místu zásahu jsme byli odvoláni zpět na svou základnu, jelikož se jednalo o planý poplach (zahoření potravin).

Na místě zasahovaly jednotky: HZS Vsetín, JSDH Jablůnka, JSDH Vsetín - Město

26. Dne 2.10. 2013 se po delší odmlce obcí Jablůnka opět rozezněl zvuk sirén. Dle příkazu k jízdě se mělo jednat o požár střechy nízké budovy  na Vsetíně - Poschlé. Ze základny na místo události vyjela CAS 32 - T148 následována DA - Mitsubishi Pajero. Po příjezdu na místo události již zde zasahovala jednotka HZS Vsetín. Naši členové se zapojili do rozebírání konstrukcí za pomocí dýchací techniky. Po ukončení zásahu byla naše jednotka odeslána zpět na základnu.

U tohoto zásahu byla poprvé v ,,ostré akci" použita naše nová přenosná digitální radiostanice typu Matra. Jedná se o stejný typ, který používají i jednotky HZS a bude nám sloužit k lepší komunikaci s KOPIS Zlín.

Na místě zasahovaly jednotky: HZS Vsetín, JSDH Jablůnka, JSDH Vsetín - Město

Video z jízdy CAS 32 - T148 k místu zásahu