Nábor do JSDH Jablůnka

Do zásahové jednotky Sboru dobrovolných hasičů obce Jablůnka nyní přijímáme nové členy.

Naše jednotka je zařazena do kategorie typu JPO II. To znamená, že jsme 24 hodin denně připraveni do pěti minut od vyhlášení poplachu vyjet k mimořádným událostem v Jablůnce i vzdálenému okolí. Ročně naše jednotka zasahuje průměrně u více jak 30ti událostí. Mimo jiné se naše členové účastní také pravidelných školení a cvičení , která jsou pro každého člena jednotky povinná.

Členem se může stát každý, kdo chce pomáhat těm, kteří pomoc hasičů potřebují a splňují níže uvedené podmínky pro přijetí:

- trestní bezúhonnost
- minimální věk 18 let (nejlépe ukončený druhý stupeň vzdělání (SOU, SPŠ, OA ….)
- dobrá zdravotní způsobilost ( pravidelná kontrola u obvodního lékaře )
- dobrá fyzická zdatnost
- zodpovědnost a ochotu pomáhat druhým
- chuť pracovat
- bydliště v Jablůnce nebo blízkém okolí (Pržno, Bystřička, Mikulůvka atd. )
- být registrovaným členem SDH
- ochotu jezdit na školení, výcviky atd.
- výhodou je platné řidičské oprávnění na nákladní vozy, tedy sk. C

V současné době máme tři družstva, která se střídají v týdenních intervalech (sobota - sobota).

Pokud máte zájem nebo jakýkoliv dotaz, tak přijďte mezi nás. Stačí zavolat a domluvit si schůzku, s velitelem JSDH panem Jaroslavem Janírkem (tel.č.: 603 856 502).

Rádi uvítáme každého zájemce o toto náročné poslání, neboť „hasič jde tam, odkud ostatní utíkají”.

I ty můžeš být tím, kdo zachrání třeba lidský život nebo uchrání majetek před přírodními živly.