Leden

3. Dne 31.1. 2012 se v 5:01 členům naší výjezdové jednotky rozezvučely telefony s výjezdovými SMS. Byli jsme vysláni k požáru stodoly ve Vsetíně, místní části Červenka. Ze základny vyjela CAS K25 - L101 následována DA - Mitsubishi Pajero. Již při výjezdu jsme byli pomocí vysílačky upozorněni, že vozovka je namrzlá a velmi kluzká. Následně nám bylo oznámeno, že došlo k havárii CAS 24 - T815 Terrno profesionálních hasičů ze stanice Vsetín. K této havárii vyjel druhý vůz ze stanice HZS Vsetín a my jsme pokračovali dále k místu události. Po příjezdu do lokality Červenka, zůstalo naše DA - Mitsubishi Pajero stát u hlavní cesty a CAS K25 pokračovala dále společně s hasiči z SDH Vsetín - Město. Jelikož se stodola, která měla údajně hořet nepodařila najít, přehodnotila se celá událost jako planý poplach. Cestou zpět jsme zastavili u převrácené cisterny profesionálních hasičů a nabídli jsme jim svou pomoc. Jelikož již bylo vyproštění havarované cisterny zajištěno, vrátili jsme se zpět na svou základnu.

Na místě zasahovaly jednotky: HZS Vsetín, SDH Jablůnka, SDH Vsetín - Město

Video z jízdy CAS K25 - L101 k zásahu

2. Dne 24.1. 2013 nám byl v 10:01 vyhlášen požární poplach. Dle informací z KOPIS Zlín měla naše CAS 32 - T148 vyjet k požáru spalovny odpadů v nemocnici ve Valašském Meziříčí. Během pěti minut jsme tedy vyrazili s CAS 32 - T148 k této události a další členové výjezdové jednotky zůstali na pokyn velitele jednotky na hasičské zbrojnici jako záloha a byli připraveni nám dovézt dýchací přístroje, kterými naše Tatra není vybavena. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že požár byl malého rozsahu a podařilo se ho zlikvidovat jednotce HZS ještě před naším příjezdem. Po domluvě s velitelem zásahu, jsme byli odesláni zpět na svou základnu.

Na místě zasahovaly jednotky: HZS Valašské Meziříčí, HZSp DEZA a.s., SDH Jablůnka

1. Dne 9.1. 2013 v areálu bývalé firmy SVIT ve Zlíně došlo v ranních hodinách k rozsáhlému požáru haly s elektronikou. V odpoledních hodinách jsme byli kontaktováni KOPIS Zlín s žádostí o vyjetí k této události z důvodu střídání zasahujících jednotek. V 15:02 tedy naše jednotka vyjela s CAS K25 - L101 k tomuto požáru. Za necelou hodinu jsme dorazili na místo a bylo nám oznámeno, že v 16:00 bude probíhat předávání stanovišť. Poslední zprávy máme z 17:06, kdy naši hasiči stále čekali, až jim náčelník štábu určí a předá stanoviště, kde bude naše jednotka zasahovat. Dle informací z 20:30 naši hasiči v dýchací technice chodí po dvojicích do hořícího objektu a provádí hašení pomocí přenosného monitoru. Hasiči se neustále střídají. Přibližně v 6:30 přijela naše jednotka zpět na základnu.

Tisková zpráva JSDH Jablůnka k rozsáhlému požáru skladového objektu elektroniky ve Zlíně

K prvnímu výjezdu letošního roku byla naše jednotka vyslána v 15:02, k požáru skladového objektu do dalekého Zlína. Po příjezdu na místo události, kolem šestnácté odpoledne, naše jednotka vyčkala na vystřídání zasahujících hasičů a velení zásahu. Nové velení zásahu nám přidělilo místo, kde jsme po celou dobu zasahovali. Dostali jsme na starosti dopravu vody do budovy v II. části bojového úseku pomocí námi vytvořených proudů a také obsluhu přenosného monitoru za pomocí termokamery, umístěného v IV. patře budovy a obsluhu útočného proudu uvnitř budovy. Rozdělili jsme se na tři skupiny po dvou, kdy dvě skupiny se střídaly cca po 20ti minutách v dýchací technice uvnitř budovy a třetí skupina se starala o doplňování naší cisterny vodou a o výměnu lahví s náhradním vzduchem pro zasahující naše hasiče zasahující v dýchací technice. Kolem třetí hodiny ranní jsme si všimli zvětšující se praskliny na obvodovém zdivu budovy. Po konzultaci s veliteli štábu bylo rozhodnuto, že bude naše hašení uvnitř budovy ukončeno a velitel zásahu okamžitě zakázal vstup do budovy. Po ukončení našeho hašení jsme se šli občerstvit a zahřát do místní „kuchyně“. Kolem páté hodiny ranní, jsme si doplnili naftu, do naší CAS a vyrazili jsme, na příkaz velitele zásahu, směr Jablůnka. Po cestě jsme se ještě zastavili na centrální stanici hasičů ve Zlíně pro naplněné láhve se vzduchem a doplnili jsme vodu do cisterny. Kolem půl sedmé ráno jsme dorazili do naší hasičárny.