Květen

13. Dne 31.5. 2013 se v 19:59 obcí Jablůnka rozezněl zvuk sirén. Byli jsme vysláni k požáru nízké budovy v Semetíně. Ze základny tedy na místo vyjela dle příkazu k jízdě CAS 32 - T148 a další hasiči čekali na základně v pohotovosti. Po příjezdu jednotek na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru kotelny, který byl uhašen ještě před příjezdem jednotek. Po domluvě s velitelem zásahu naše jednotka vynášela zbytky dřeva z kotelny. Následně nás vystřídala jednotka místních hasičů a my jsme byli odesláni zpět na svou základnu.

Na místě zasahovaly jednotky: HZS Vsetín, JSDH Jablůnka, JSDH Semetín, JSDH Vsetín - Město

12. Dne 19.5. 2013 byl naší jednotce ve 13:54 pomocí sirény a poplachových sms vyhlášen požární poplach. Dle informací z KOPIS Zlín se mělo jednat o požár rubiska po pálení na rozhraní katastrů Hošťálková, Semetín a Liptál. Na místo ze základny podle příkazu vyjela CAS K25 - L101. Ta byla záhy posílena o DA - Mitsubishi Pajero a po příjezdu naší jednotky jako první na místo zásahu a následné domluvě s KOPIS Zlín vyjela i CAS 32 - T148. Po příjezdu jednotek na místo události bylo zjištěno, že se jedná požár o rozsahu přibližně 1ha a okamžitě bylo nataženo několik proudů ,,D". Celá situace byla zhoršována silným větrem, který podporoval hoření a po celém požářišti roznášel hustý kouř. Jelikož se chvílemi jednalo opravdu o silné zakouření, musel být několika hasičům (kteří byli intoxikováni kouřem) podán mediciální kyslík od jednotky HZS. Naštěstí však nebylo nutné povolat rychlou záchrannou službu a hasiči se mohli opět zapojit do hašení. Všechny zasahující cisterny byly nuceny kyvadlově dovážet vodu na požářiště. Po lokalizaci a následné likvidaci byla část jednotek odeslána zpět na své základny. Naši hasiči stále prolévali požářiště vodou. Poté bylo ovšem velitelem zásahu zjištěno, že došlo k opětovnému rozhoření na několika místech a byli jsme nuceni opět zahájit hašení. Po přibližně třech a půl hodinách od vyhlášení poplachu byly velitelem zásahu ponechány na dohled nad požářištěm jednotky z Ratiboře a Hošťálkové a ostatní se mohli vrátit zpět na svou základnu. Při tomto komplikovaném zásahu došlo k poškození většího množství hadic.

Na místě zasahovaly jednotky: JSDH Jablůnka, HZS Vsetín, JSDH Hošťálková, JSDH Ratiboř, JSDH Liptál, JSDH Držková

Video z jízdy CAS K25 - L101 k místu zásahu

11. Dne 10.5. 2013 se okolo 19 hodiny naši členové nacházeli na základně a uklízeli po předchozím zásahu, když zde dorazil místní občan, který nás informoval o tom, že na objížďce (staré cestě) viděl něco hořet v příkopě. Hasiči tedy vyrazili s DA - Mitsubishi Pajero na prvotní průzkum. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru odpadu (nejspíše staré křeslo nebo sedačka), který se dále rozšiřoval do trávy. Celá událost byla tedy oznámena na linku 112 a naší jednotce byl v 19:34 vyhlášen poplach pomocí SMS. DA - Mitsubishi se mezitím vrátilo zpět na základnu a po příjezdu dalších členů jednotky jsme vyrazili s CAS K25 - L101 k místu zásahu. Po příjezdu na místo byl okamžitě natažen jeden ,,C" proud a místo zásahu bylo označeno světelným výstražným kuželem, pro zvýšení bezpečnosti zasahujících hasičů. Po rychlé lokalizaci a následné likvidaci se naše jednotka vrátila zpět na svou základnu.

Na místě zasahovaly jednotky: JSDH Jablůnka

Video jízdy CAS K25 - L101 k místu zásahu

Omluvte prosím sníženou kvalitu záznamu a fotografií, jelikož byly pořízeny mobilním telefonem. Děkujeme

10. Dne 10.5. 2013 se obcí Jablůnka rozezněl zvuk sirén. Ve 13:09 jsme byli vysláni k požáru lesního porostu na Mikulůvce. Ještě před výjezdem naší jednotky nám bylo upřesněno místo události na Prženské paseky a byla nám popsána i přesná cesta, díky iniciativě občana, který požár zahlédl. Naše jednotka tedy na místo události vyjela s CAS 32 - T148 a následně i s CAS K25 - L101. Díky upřesnění místa zásahu naše jednotka dorazila na místo události jako první a okamžitě zahájila průzkum. Průzkumem bylo zjištěno že došlo k požáru přibližně 0,5ha lesního porostu. Okamžitě bylo od CAS K25 - L101 nataženo dopravní vedení a byly vytvořeny dva ,,C'' proudy. Ostatní cisterny mezitím prováděly kyvadlovou dopravu vody z čerpacího stanoviště vytvořeného na Mikulůvce. Po lokalizaci a částečné likvidaci byly útočné proudy ,,C'' nahrazeny dvěma proudy ,,D'' a počet zasahujících jednotek byl redukován. Po úplné likvidaci požáru bylo roztažené vedení ponecháno na místě pro jednotku JSDH Pržno, která na místě prováděla dohled nad požářištěm. Naše jednotka se poté vrátila zpět na svou základnu. Po té co jednotka z Pržna ukončila dohled nad požářištěm jsme se s DA - Mitsubishi Pajero dostavili k místu požáru, abychom si odvezli naše hadice. Při zásahu došlo k poškození 2ks hadic ,,C" a 1ks hadice ,,D".

Na místě zasahovaly jednotky: JSDH Jablůnka, HZS Valašské Meziříčí, HZS Vsetín, JSDH Pržno, JSDH Mikulůvka, JSDH Oznice, JSDH Bystřička

Video jízdy CAS K25 - L101 k místu zásahu

Video jízdy CAS 32 - T148 k místu zásahu