Dne 16.5. 2015 v odpoledních hodinách, kdy se všichni v klidu a míru oddávali sledování hokeje skóroval v 16:17 KOPIS Zlín vyhlášením požárního poplachu naší jednotce. Dle prvotních informací se mělo jednat o požár lesa v Ratiboři o rozloze cca 10x10 metrů. Ze základny na místo vyrazily postupně všechny naše vozy. CAS 32 - T148, CAS K25 - L101 i DA - Mitsubishi Pajero. Již samotný dojezd na místo byl velmi složitý, kdy místo události nemohly kromě místních hasičů najít žádné další jednotky. Při hledání místa události nám byla velmi nápomocna hlídka PČR OO Jablůnka, které se podařilo místo upřesnit a najít tak správnou odbočku. Po příjezdu na místo události zde již zasahovala místní jednotka SDH Ratiboř. Po provedení průzkumu bylo zjištěno, že došlo k požáru lesní hrabanky a klestí přibližně o rozloze 20x50 metrů. Naši hasiči pomáhali s natažením dopravních a útočných vedení a následně se zapojili do hasebních prací. Naši strojníci prováděli dopňování ratibořské cisterny vodou. Při zásahu nám byl velmi nápomocen místní občan, který se svou terénní čtyřkolkou vozil hasičům potřebný materiál ve formě hadic, proudnic a dalších prostředků.

Na místě zasahovaly jednotky: JSDH Ratiboř, JSDH Jablůnka, JSDH Hošťálková, HZS Vsetín

Video z jízdy CAS K25 - L101 k místu události

Video z jízdy DA - Mitsubishi Pajero k místu události