Dne 23.5. 2015 členové naší jednotky prováděli pravidelnou údržbu techniky, když se jim v 9:55 nad hlavou rozezvučela siréna vyhlašující požární poplach. Jednotka následně vyjela dle příkazu k jízdě s CAS K25 - Liaz 101. Po příjezdu na místo události se zde již nacházela jednotka HZS Vsetín se dvěmi cisternami a jednotka SDH Nový Hrozenkov, která byla u profesionální jednotky na školení. Po konzultaci s velitelem zásahu bylo zjištěno, že došlo ke žhnutí slévárenského písku s obsahem pryskyřice a kyseliny v průmyslovém objektu slévárny. Čtyři naši hasiči vybaveni dýchací technikou nejprve tvořili záložní skupinu a následně se zapojili do rozhrabování a ochlazování písku. Po celou dobu zásahu byla teplota písku kontrolována termokamerou, kdy v době našeho příjezdu se teplota pohybovala kolem 600°C a v době nasazení našich hasičů uvnitř již ,,jen" mezi 400 a 300°C. Během zásahu byl druhý výjezdový vůz jednotky HZS odvolán k požáru do Ratiboře a jednotka z Hrozenkova se vrátila na svou základnu. Po dostatečném ochlazení bylo místo předáno zástupci vedení firmy a zasahující jednotky se po téměř třech hodinách mohly vrátit zpět na své základny. V průběhu zásahu byli v hasičské zbrojnici v Jablůnce připraveni jako záloha další členové naší jednotky. Ti čekali zda bude potřeba provést vystřídání našich hasičů zasahujících v dýchací technice a nakonec však sami byli vysláni k již zmíněnému požáru v Ratiboři.

Na místě zasahovaly jednotky: HZS Vsetín, JSDH Nový Hrozenkov a JSDH Jablůnka

Video z jízdy CAS K25 - L101 k místu události