Zatímco zasahovala naše prvovýjezdová cisterna dne 23.5. u požáru na Vsetíně, byli další naši hasiči připraveni jako záloha v naší zbrojnici pro případ dovozu vody druhou cisternou nebo provedení střídání zasahujících hasičů. V 11:23 jim byl vyhlášen další požární poplach. Dle informací z KOPIS Zlín se mělo jednat o požár nízké budovy v Ratiboři. Ze základny na místo události vyjela CAS 32 - Tatra 148 následována DA - Mitsubishi Pajero. Naše jednotka dorazila na místo události jako první souběžně s jednotkou z Ratiboře. Na místě již zasahoval vůz zdravotnické záchranné služby, jehož posádka poskytovala první pomoc dvěma zraněným osobám. Následně se dva naši hasiči vystrojili dýchací technikou a šli provést průzkum. Provedeným průzkumem byl zjištěn požár v prostoru koupelny rodinného domu. Dále byly nataženy dva útočné proudy s jejichž pomocí se podařilo požár rychle lokalizovat a nedošlo tak k jeho rozšíření na další části domu. Během likvidace požáru hasiči prováděli rozebírání stropní konstrukce koupelny a všechen materiál vynášeli ven. Po následné likvidaci požáru byl objekt překontrolován pomocí termokamery a následně odvětrán pomocí přetlakového ventilátoru. Obě raněné osoby byly převezeny dvěmi sanitními vozy k dalšímu ošetření do nemocnice. Všechny jednotky se pak mohly vrátit zpět na své základny.

Na místě zasahovaly jednotky: JSDH Jablůnka, JSDH Ratiboř, HZS Vsetín, JSDH Hošťálková, ZZS Vsetín