Září

38. Dne 26.9. 2012 v 11:58 nám byl poplachovými SMS vyhlášen poplach. Ze základny na místo okamžitě vyrazila naše CAS 32 - T148. Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že v Jablůnce ,,na Nivě" (nad zámečkem) jsou ohniska po pálení o rozloze 30 x 50 metrů. Okamžitě bylo nataženo útočné vedení z naší cisterny a začali jsme s proléváním místa. Při zásahu jsme spolupracovali s jednotkami SDH Hošťálková a HZS Valašské Meziříčí. Přibližně ve 14:30 se naše jednotka vrátila zpět na základnu. Dle dohody vyšetřovatele požárů s KOPIS se celá událost dle platných vyhlášek přehodnotila na Technologickou pomoc.

Zasahující jednotky: SDH Jablůnka, SDH Hošťálková, HZS Valašské Meziříčí

Foto ze zásahu

37. Dne 13.9. 2012 v 3:18 jsme byli probuzeni poplachovými SMS. Podle informací se mělo jednat o požár pily na Mikulůvce. Ze základny na místo vyjela CAS 32 - T148 a CAS K25 - L101. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru dřeva uvnitř pily a následnému požáru objektu o rozměrech cca 21 x 10 m. Požár se nacházel ve 3. fázi hoření. Okamžitě bylo nataženo několik útočných proudů C z CAS 32. Hasiči také museli použít dýchací přístroje při hašení uvnitř objektu. Naše CAS K25 doplňovala cisternu hasičů z Poličné a obě naše cisterny jezdily doplňovat vodu na místní koupaliště. Po zkrocení největších plamenů naši hasiči pronikali hlouběji a hlouběji do objektu, ze kterého vynášeli trámy a kde dohašovali skrytá ohniska. Zásah komplikoval déšť a chladivé počasí a přibližně okolo sedmé hodiny naše CAS K25 jela na naší hasičskou zbrojnici pro suché oblečení pro zasahující hasiče. Přibližně do 10:00 zůstávaly obě naše cisterny na dohled nad požířištěm a poté se vrátily zpět na základnu.

Zasahující jednotky: SDH Mikulůvka, SDH Jablůnka, HZS Valašské Meziříčí, SDH Poličná

Video z jízdy k zásahu z kamery v CAS 32 - T148

36. Dne 10.9. 2012 jsme se zúčastli celkem kuriózního zásahu. Hlídce státní policie bylo oznámeno, že v Jablůnce, místní části Kobyla se nachází doutnající opuštěné ohniště. Hlídka PČR tedy vyrazila na obhlídku situace. Následně se jim toto tvrzení potvrdilo a bylo tedy třeba jednat. Hlídka tedy informovala velitele naší výjezdové jednotky, starostu obce a KOPIS Zlín. Následně bylo rozhodnuto, že ze základny vyrazí na průzkum DA - Mitsubishi Pajero, zatím bez ohlášení výjezdu. Po příjezdu na místo bylo zjištěno rozhořívající se ohniště. Okamžitě byly nasazeny dva ruční hasící přístroje, které bohužel nepostačily. Proto byla celá událost nahlášena na KOPIS Zlín a bylo požádáno o vyslání naší CAS 32 - T148. V 19:35 nám byl tedy pomocí SMS zpráv vyhlášen požární poplach. Mezitím sjelo DA - Mitsubishi dolů k hlavní cestě a po příjezdu cisterny ji navigovalo až k místu události. Po příjezdu CAS 32 na místo byl natažen 1 D proud a celé ohniště a blízké okolí bylo prolito cca 1000 litry vody. Následně se jednotka vrátila zpět na základnu.

Zasahující jednotky: SDH Jablůnka

Video jízdy k zásahu z kamery v CAS 32 - T148

35. Dne 9.9. 2012 nám byl ve 12:33 vyhlášen poplach. Dle informací, které nám poskytlo KOPIS Zlín se mělo jednat o požár travního porostu v obci Hošťálková. Na místo ze základny vyjely všechny tři naše zásahové vozy. CAS K25 - L101, CAS 32 - T148 i DA - Mitsubishi Pajero. Po příjezdu na místo zde již zasahovala místní jednotka hasičů, které se podařil požár rychle dostat pod kontrolu. Naše jednotka tedy nezasahovala a následně se vrátila zpět na základnu. Díky rychlému zásahu hasičů se požár naštěstí nerozšířil na blízký les.

Zasahující jednotky: SDH Hošťálková, SDH Jablůnka, HZS Vsetín

Video jízdy k zásahu z kamery v CAS K25 - L101

Video jízdy k zásahu z kamery v CAS 32 - T148

34. Dne 8.9. 2012 se v 19:41 rozezvučely naší obcí sirény. Byl nám nahlášen požár lesního porostu v obci Kateřinice. Na místo ze základny vyrazily všechny tři naše zásahové vozy. CAS 32 - T148, CAS K25 - L101 i DA - Mitsubishi Pajero. Cestou k místu zásahu bylo zjištěno, že hoří cca 1 km od místa, kde hořelo ve středu tento týden (viz. zpráva níže). Naše jednotka po příjezdu na místo události provedla průzkum a okamžitě byly nataženy útočné proudy. Jednalo se o požár s několika ohnisky, které byly rozmístěny různě daleko od sebe. Po uhašení a důkladném prolití požářiště byla naše jednotka odvolána zpět na základnu. Na místě zůstala SDH Hošťálková na dohled nad požářištěm.  Naše jednotka se na svou základnu vrátila po necelých třech hodinách od výjezdu.

Zasahující jednotky: SDH Jablůnka, SDH Kateřinice, HZS Vsetín, SDH Hošťálková, SDH Ratiboř, SDH Pržno

Video z jízdy k zásahu z kamery v CAS K25 - L101

Video z jízdy k zásahu z kamery v CAS 32 - T148

33. Dne 5.9. 2012 ve 12:15 se všem členům výjezdové jednotky rozezvučely telefony s poplachovými SMSkami. Byli jsme vysláni k požáru dřevěné kůlny v Kateřinicích. Na místo postupně vyjely všechny tři naše zásahové vozy. CAS 32 - T148, CAS K25 - L101 i DA - Mitsubishi Pajero. Jako první na místo události dorazila naše CAS 32 - T148. Průzkumem bylo potvrzeno, že se jedná o požár hospodářského přístřešku, který se nacházel ve 4. fázi hoření. Po příjezdu jednotky HZS bylo velitelem zásahu rozhodnuto, že se přístřešek nechá pod dozorem samovolně dohořet. Z naší CAS 32 byl tedy natažen pouze 1 C proud, který sloužil k ochraně před rozšířením požáru na blízkou trávu, stromy a další dřevěnou boudu. Pomocí trhacích háků jsme strhli na zem torzo, které tvořily dřevěné trámy a postupně jsme vše nechávali dohořet. Následně se jednotky začaly vracet. CAS K25 a DA dorazily na základnu přibližně kolem jedné hodiny a CAS 32 hlásila návrat přibližně okolo 14:45.

Zasahující jednotky: SDH Jablůnka, HZS Vsetín, SDH Kateřinice

Video z kamery v CAS K25 - L101