Červen

25. Dne 21.6. 2012 v 17:45 KOPIS Zlín vyhlásil naší jednotce poplach. Ze základny vyjely CAS 32 - T148 následována CAS K25 - L101. Podle informací se jednalo o požár výškové budovy, kde z poza zamčených dveří vycházel kouř a nikdo se ze vnitř neozýval. Po příjezdu na místo jednotka byla na příkaz velitele zásahu odvolána zpět na základnu, jelikož byl požár uhašen již před příjezdem jednotek. DA - Mitsubishi Pajero zůstalo na základně v pohotovosti, jelikož byl na místě dostatek sil a prostředků.

Na místě zasahovaly jednotky: HZS Vsetín (včetně výškové techniky), SDH Vsetín - Město, SDH Jablůnka

Video z jízdy k zásahu

24. Dne 20.6. 2012 v 13:27 se obcí Jablůnka rozezněl zvuk sirén. Naší jednotce byl nahlášen požár v obci Hošťálková. K události ze základny vyjely postupně všechny tři naše zásahové vozy. CAS 32 - T148, CAS K25 - L101 i DA - Mitsubishi Pajero. Po příjezdu na místo události byl zjištěn požár lesního porostu v nepřístupném terénu. Naše úkoly se rozdělily na dvě části. Jedna část našich hasičů prováděla hasební práce a další hasiči prováděli kyvadlovou dopravu vody pomocí CAS 32 - T148 i s CAS K25 - L101. Naše jednotka zasahovala na místě události přibližně 4 hodiny.  Místní jednotka SDH Hošťálková zůstane na dohled nad požářištěm nejspíše až do ranních hodin.

Na místě zasahovaly jednotky: HZS Vsetín, SDH Hošťálková, SDH Kateřinice, SDH Jablůnka, SDH Ratiboř

Fotografie z místa zásahu

Video z jízdy k události

23. Dne 12.6.2012 v 11:18 byl naší jednotce znovu vyhlášen poplach. Byli jsme vysláni do obce Mikulůvka k události, u které jsme zasahovali již ráno. Jednalo se o znovurozhoření předchozího požáru v prostoru mezi stropem a podlahou. Na místo vyjely obě naše cisterny. CAS 32 T-148 s posádkou 1+1 a CAS K 25 L-101 s posádkou 1+2. Po příjezdu jednotky na místo již zde zasahovala jednotka HZS Valašské Meziříčí. Naše jednotka na místě prováděla hasební práce ve spolupráci z příslušníky HZS a asi po 10ti minutách hasebních prací, bylo naše druhovýjezdové vozidlo velitelem zásahu posláno zpět na základnu. Na místě zůstala na dohled nad požářištěm naše CAS K25 L-101 s posádkou 1+1. CAS K25 L-101 se vrátila na základnu přibližně v 16:00.

Fotografie z tohoto i z předchozího zásahu

Video z jízdy k zásahu

22. Dne 12.6.2012 v 06:03 se naší obcí rozezněl zvuk sirén. Naše jednotka byla vyslána k požáru nízké budovy v obci Mikulůvka.  Na místo vyjely do 5ti minut obě naše cisterny. CAS 32 Tatra 148 s posádkou 1+1 a CAS K25 L-101 s posádkou 1+3. Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno plamenné hoření v části půdního prostoru a dřevěných krovů střešní konstrukce. Po domluvě s velitelem zásahu naše jednotka ve spolupráci s HZS Valašské Meziříčí prováděla hašení pomocí tří C proudů. Naše jednotka dále prováděla doplňování cisterny HZS Valašské Meziříčí a také rozebírání podbití střechy pro přístup útočného proudu. Požár byl lokalizován a následně také zlikvidován cca za 20 minut a naše jednotka byla odeslána zpět na základnu. Na místě zůstala jednotka SDH Mikulůvka na dohled nad požářištěm. Návrat naší jednotky na základnu byl přibližně v 07:25.

Video z jízdy k zásahu

21. Dne 6. 6. 2012 ve 03:27 byl jednotce vyhlášen požární poplach. Jednalo se o požár osobního automobilu v obci Hošťálková. Na místo události vyjely do 5ti minut oba výjezdové automobily. CAS 32 Tatra 148 s posádkou 1+1 a CAS K25 L-101 s posádkou 1+3. Po příjezdu k nahlášené události naše jednotka provedla průzkum a zjistila, že se jedná o požár osobního automobilu, před dřevěnou kůlnou. Na místě již byla místní jednotka a jednotka HZS Vsetín. Požár naštěstí nezpůsobil žádnou škodu na blízké budově. Naše jednotka se vrátila zpět na základnu cca ve 04:30.

20. Dne 3.6. 2012 v 16: 09 byl jednotce vyhlášen požární poplach. Jednalo se o požár stodoly v obci Hošťálková. Na místo události vyjely do 5ti minut oba výjezdové automobily. CAS 32 Tatra 148 s posádkou 1+2 a CAS K25 L-101 s posádkou 1+4. Příjezd k nahlášené události byl cca za 15 minut od vyhlášení poplachu. Po příjezdu k nahlášené události naše jednotka provedla průzkum a zjistila ze se jedná o požár stodoly o půdorysu cca 10x15m. Naše jednotka na místě prováděla hasební práce a doplňování cisteren SDH Hošťálková a HZS Vsetín. U požáru zasahovalo celkem 6 jednotek hasičů. Požár byl lokalizován přibližně po hodině zásahu a na místě zůstala místní jednotka hasičů. Naše jednotka se vrátila zpět na základnu cca v 18:00.

Video z jízdy k události

Video z místa události