Dne 11.2. 2022 v 15:19 vyhlásil KOPIS Zlín naší jednotce poplach. Dle prvotních informací se mělo jednat o dopravní nehodu nákladního vozidla u obce Bystřička. Na místo vyjeli hasiči, dle příkazu k jízdě, s DA - Ford Transit. Po příjezdu na místo události bylo poradou s velitelem zásahu zjištěno, že došlo k dopravní nehodě kamionu, který zablokoval vozovku v celé její šířce. V koloně, která se rychle vytvořila čekaly také dva autobusy, jejichž cestující se potřebovali dostat na Vsetín. K tomuto účelu nechal velitel zásahu na místo povolat naší jednotku. Naši hasiči pomocí DA transportovali 8 osob na autobusové nádraží na Vsetíně. Po návratu zpět na místo události byla naše jednotka odeslána zpět na základnu.

Na místě zasahovaly jednotky: HZS Valašské Meziříčí, JSDH Jablůnka a Policie ČR