Dne 5.12. 2022 v 00:29 se rozezněl spící Jablůnkou zvuk sirén vyhlašujících naší jednotce požární poplach. Dle prvotních informací se mělo jednat o výjezd k požáru rodinného domu v obci Zubří, kde jsme měli střídat již zasahující hasiče používacící dýchací techniku. Ze základny na místo vyjelo požární družstvo s CAS 20 - Tatra 815 Terra. Po příjezdu na místo události a poradě s velitelem zásahu bylo zjištěno, že se jedná o požár střechy a podkroví rodinného domu. Naši hasiči se zapojili do hasebních prací a rozebírání konstrukcí střešního pláště domu. Všechny práce jsme prováděli v dýchací technice. CAS 20 dodávala hasební vodu dalším zasahujícím cisternám. Po likvidaci požáru byla naše jednotka odeslána zpět na základnu.

Na místě zasahovaly jednotky: JSDH Zubří, Hasičský sbor města Rožnov pod Radhoštěm, JSDH podniku Gumárny Zubří a.s., HZS Valašské Meziříčí, JSDH Hutisko Solanec, JSDH Valašská Bystřice, JSDH Poličná, JSDH Jablůnka, Policie ČR a ZZS Zlínského kraje