Dne 22.1. 2022 ve 23:22 vzbudil členy naší jednotky požární poplach. KOPIS Zlín nás vyslal k požáru nízké budovy v obci Držková. Ze základny na místo události vyrazil, dle příkazu k jízdě DA - Ford Transit s přívěsem, na kterém byla naložena terénní Gladiator X850 EPS vybavená pásy a přívěsným vozíkem Forester X2. Po příjezdu cca 800 m od místa události jednotka provedla složení terénní čtyřkolky. Poradou s velitelem zásahu byl potvrzen požár nízké budovy. Následně naši hasiči s terénní čtyřkolkou prováděli dovoz materiálu k místu události a zároveň čtyřkolka fungovala jako spojka mezi místem zásahu a stanovištěm cisteren. Pomocí světelné rampy na čtyřkolce jsme prováděli nasvětlení místa události. Na příkaz velitele zásahu jednotka se čtyřkolkou prováděla pátrání po ztraceném psovi majitele objektu, kterého jsme po nalezení předali starostovi obce Držková. Po likvidaci požáru byla naše jednotka odeslána zpět na základnu.

Na místě zasahovaly jednotky: HZS Bystřice pod Hostýnem, HZS Vsetín, JSDH Držková, JSDH Kašava, JSDH Hošťálková, HZS Zlín, JSDH Jablůnka, JSDH Štípa, JSDH Bystřička, Policie ČR, ZZS Zlínského kraje a Letecká záchranná služba