Dne 24.2. 2019 se obcí Jablůnka v 16:29 rozezněl zvuk sirén vyhlašujících našim hasičům poplach. Dle prvotních informací se mělo jednat o pátrání po pohřešované osobě. Ze základny na místo události vyrazili naši hasiči dle příkazu k jízdě s CAS K25 - L101, DA - Ford Transit a se čtyřkolkou. Po příjezdu na místo události nám bylo policií ČR sděleno, že se pátrá po pohřešované osobě, podél toku řeky Bečva. Naši hasiči se následně rozdělili do několika skupin a propátrávali úsek podél Bečvy mezi rozcestím u Ratiboře až po obec Bystřička. Po propátrání přiděléného úseku byla naše jednotka velitelem zásahu odvolána zpět na svou základnu z důvodu snižující se viditelnosti a nepřesných informací k pátrání.

Na místě zasahovaly jednotky: JSDH Jablůnka, HZS Vsetín a PČR (posléze povolány i jednotky JSDH Bystřička a JSDH Jarcová k propátrávání dalších částí toku)