Dne 8.5. 2019 v 18:56 vyhlásil KOPIS Zlín naší jednotce požární poplach pomocí sirény a SMS zpráv. Dle prvotních informací se mělo jednat o začínající požár pilin a hromady dřeva v obci Bystřička. Ze základny na místo události vyjela dle příkazu k jízdě CAS K25 - L101. Při příjezdu naší jednotky na místo události již zde zasahovala místní jednotka, která před naším příjezdem přichystala jeden útočný proud ,,C". Provedeným průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o doutnající hromadu pilin a zahoření dřeva uloženého poblíž pilin. Naši hasiči připojili připravený proud k naší cisterně a společně s místní jednotkou dřevo uhasili a piliny rozhrabali a řádně prolili vodou. Po předání místa zásahu majiteli a domluvě s velitelem zásahu se naše jednotka vrátila zpět na svou základnu.

Na místě zasahovaly jednotky: JSDH Bystřička, JSDH Jablůnka a HZS Valašské Meziříčí