Dne 29.11. 2017 se v 15:12 Jablůnkou rozezněl zvuk sirén vyhlašujících požární poplach. KOPIS Zlín vyslal naší jednotku k požáru nízké budovy v obci Bystřička. Ze základny na místo události dle příkazu k jízdě vyrazilo požární družstvo s CAS K25 - L101. V době příjezdu naší jednotky na místo události již zde zasahovala místní jednotka a jednotka HZS. Provedeným průzkumem byl zjištěn požár kotelny rodinného domu spojený s masivním zakouřením celého domu. Po poradě s velitelem zásahu naši hasiči vybaveni dýchací technikou prošli celý dům a otevírali okna, aby mohlo dojít k  lepšímu odvodu kouře. Poté se naši hasiči zapojili do hasebních prací v kotelně a následně vyklízeli dřevo ze sklepních prostor. Po likvidaci požáru byla naše jednotka odeslána zpět na základnu.

Na místě zasahovaly jednotky: JSDH Bystřička, HZS Valašské Meziříčí, JSDH Jablůnka