Dne 15.5. 2017 byla naše jednotka v 11:05 vyslána k požáru nízké budovy v Ratiboři. Na místo události vyrazili naši hasiči s CAS K25 - L101, CAS 32 - T148 i s DA - Mitsubishi Pajero. Po příjezdu na místo události byl provedeným průzkumem potvrzen požár půdních prostor a střechy rodinného domu. Naši hasiči provedli natažení dopravního hadicového vedení ,,B" a od něj vedli další útočné proudy, s jejichž pomocí se zapojili do hašení požáru. Po lokalizaci požáru jsme se podíleli na rozebírání stropních konstrukcí a dohašování skrytých ohnisek. Celý zásah byl veden v dýchací technice. Vzhledem ke zvýšené spotřebě tlakových lahví byl velitelem zásahu na místo vyžádán protiplynový kontejner ze stanice HZS Valašské Meziříčí. Po celkové likvidaci požáru byla na místě ponechána na dohled nad požářištěm místní jednotka a ostatní jednotky, včetně té naší, byly odeslány zpět na své základny.

Na místě zasahovaly jednotky: JSDH Ratiboř, HZS Vsetín, JSDH Jablůnka, JSDH Hošťálková a HZS Valašské Meziříčí