Dne 1.9. 2016 se všem našim členům v 18:27 rozezvučely mobilní telefony s poplachovými SMSkami. KOPIS Zlín vyslal naší jednotku na likvidaci sršňů na rodinném domě v Jablůnce. Jednotka na místo vyrazila dle příkazu k jízdě s CAS K25 - L101. Po příjezdu na místo události bylo provedeným průzkumem zjištěno, že se v podbití rodinného domu v blízkosti oken do pokojů uhnízdili sršni, kteří ohrožovali obyvatele domu. Naši hasiči provedli přistavení nastavovacího žebříku, zatímco se jeden z hasičů ustrojoval do včelařské kukly. Následně jsme provedli opatrné rozebrání části podbití, odsátí hnízda pomocí vysavače na nebezpečný hmyz a místo jsme vysypali insekticidním práškem. Celý zásah byl o to náročnější, že se sršní hnízdo nacházelo ve výšce cca 8mi metrů, kdy hasič manipulující s vysavačem musel být velmi opatrný.

Na místě zasahovala jednotka JSDH Jablůnka