Dne 25.9. 2015 se obcí Jablůnka v 6:22 rozezněl zvuk sirén vyhlašujících požární poplach. Naše jednotka byla vyslána k požáru sušičky pilin v areálu bývalého JZD na Bystřičce. Na místo ze základny vyrazila dle příkazu k jízdě CAS K25 - L101 a po konzultaci s KOPIS Zlín i CAS 32 - T148 následována DA - Mitsubishi Pajero. Po příjezdu na místo události a provedení průzkumu bylo zjištěno, že došlo ke vznícení pilin uvnitř technologického zařízení na výrobu peletek. Zasahující jednotky společnými silami provedly násilné otevření části technologie, aby mohli vybrat hořící piliny. Během zásahu naši hasiči prováděli zároveň ochlazování zbylé části technologie. Po ukončení zásahu se všechny jednotky vrátily zpět na své základny.

Na místě zasahovaly jednotky: HZS Valašské Meziříčí, JSDH Jablůnka, JSDH Bystřička

Video z jízdy CAS 32 - T148 k místu události