Dne 31.8. 2015 vyhlásil KOPIS Zlín naší jednotce v 18:42 poplach pomocí SMS zpráv. Dle informací z KOPIS Zlín se mělo jednat o likvidaci nebezpečného hmyzu na dvou místech v Jablůnce, kde jsme byli vysláni na žádost starosty obce. Po příjezdu k prvnímu místu události, bylo provedeným průzkumem zjištěno, že se jedná o sršní hnízdo v podbití rodinného domu, které ohrožovalo jeho obyvatele. Naši hasiči následně část podbití rozebrali a hnízdo pomocí vysavače na nebezpečný hmyz odsáli. Následně bylo místo výskytu hnízda vysypáno insekticidním práškem. Po důkladné kontrole místa zásahu se naše jednotka přesunula k druhému místu události. Zde bylo provedeným průzkumem zjištěno, že v takzvaném ,,včelínu", kde se stáčí med se nachází velmi velké množství vos, které ohrožují občany provádějící stáčení medu. Naši hasiči tedy všechny vosy odsáli pomocí vysavače na nebezpečný hmyz. Po provedení kontroly místa zásahu se naše jednotka vrátila zpět na svou základnu.

Na místě zasahovala jednotka: JSDH Jablůnka