Vysoušeč zásahových obleků

Firma INDET SAFETY SYSTEMS, a. s. (ISS) podpořila jablůnecké hasiče finančním darem 30 000 Kč na zakoupení vysoušeče zásahových obleků. Dodavatelem vysoušeče byla firma ROS Opočno a jeho cena byla 38 236 Kč včetně DPH. Zbylou částku 8 236 Kč doplatila obec Jablůnka. Díky vysoušeči budou obleky po zásazích vždy rychle, hygienicky, bezpečně a hlavně šetrně vysušeny a připraveny k dalšímu použití. Montáž a zapojení sušáku v hasičské zbrojnici jsme si provedli sami.

Vysoušeč obleků pracuje na principu neustálé cirkulace proudu teplého vzduchu (okolo 45°C), který je vháněn pomocí tvarovaných ramínek (20ks) do sušeného předmětu. Panely jsou vyrobeny z ocelového plechu a s mohutnou konstrukcí sušícího modulu tvoří bezpečný a esteticky sladěný celek. Vysoušeč byl vyroben s digitálním časovacím zařízením, které umožňuje nastavení osmi programů pro zapínání a vypínání vysoušeče.

V dnešní době je velmi obtížné získat jakýkoliv sponzorský dar. O to více si vážíme finančního daru od firmy ISS a chceme jí a OÚ Jablůnka poděkovat za finance na zakoupení pro nás tak velmi potřebného vysoušeče oblečení.