Dne 9.2. 2020 v 17:29 vyhlásil KOPIS Zlín naší jednotce požární poplach. Dle prvotních informací se mělo jednat o požár podvozku vlaku v Jablůnce. Ze základny na místo události vyrazila, dle příkazu k jízdě CAS K25 - L101 následována CAS 32 - T148. Po příjezdu na místo události bylo provedeným průzkumem zjištěno, že došlo k zahoření brzd rychlíkové soupravy, kterou strojvedoucí odstavil v prostorech železniční stanice v Jablůnce. Dále jsme provedeným průzkumem zjistili, že požár již byl zlikvidován pomocí hasicího přístroje před naším příjezdem a že všichni cestující byli evakuováni do bezpečí. Po příjezdu jednotky HZS byla provedena kontrola podvozku pomocí termokamery. Po příjezdu jednotky drážních hasičů jim bylo místo zásahu předáno a naše jednotka se společně s jednotkou HZS vrátily zpět na své základny.

Na místě zasahovaly jednotky: JSDH Jablůnka, HZS Vsetín, PČR a Hasičská záchranná služba Správa železnic