Dne 20.5. 2020 byl naší jednotce ve 14:29 vyhlášen požární poplach. Dle prvotních informací se mělo jednat o požár lesa většího rozsahu ve Lhotě u Vsetína. Ze základny na místo události vyjela terénní čtyřkolka následována CAS 32 - Tatra 148. V 15:02 byla k zásahu povolána i CAS 20 - Tatra 815 Terra. Po příjezdu na místo události byly průzkumem potvrzeny prvotní informace. Naši hasiči ihned provedli natažení několika útočných proudů a započali hasební práce. Velitel zásahu na místě vyhlásil druhý stupeň poplachu. Obě naše cisterny prováděly kyvadlovou dopravu vody z čerpacího stanoviště u místní hasičské zbrojnice. V průběhu plnění cisteren jsme na místě prováděli usměrňování dopravy. Terénní čtyřkolka působila jako spojka mezi velitelem zásahu, zasahujícími jednotkami a plnícím stanovištěm. Po likvidaci požáru jsme byli velitelem zásahu odesláni zpět na svou základnu. Na místě zůstala na dohled nad požářištěm místní jednotka.

Na místě zasahovaly jednotky: HZS Vsetín, HZS Zlín, HZS Valašské Meziříčí, JSDH Jablůnka, JSDH Hovězí, JSDH Lhota u Vsetína, JSDH Valašská Polanka, JSDH Vsetín - Město a PČR