Dne 20.6. 2020 ve 20:16 vyhlásil KOPIS Zlín naší jednotce poplach pomocí sirén a SMS zpráv. Dle prvotních informací se mělo jednat o stavění hráze v obci Jablůnka. Ze základny na místo události vyjela terénní čtyřkolka a DA - Ford Transit s přívěsným vozíkem s pytly s pískem. Po příjezdu na mnísto události bylo provedeným průzkumem zjištěno, že vzhledem k neustávajícím dešťům se zvyšovala hladina Dráhového potoka a hrozilo, že se vylije z koryta a dojte k zaplavení zahrad a rodinných domů v jeho blízkosti. Po poradě se starostou obce, který byl na místě přítomen, bylo rozhodnuto, že naše jednotka provede stavbu hráze v délce přibližně 30ti metrů, čímž by se mělo zabránit případnému vylití potoka z koryta. Starosta obce zajistil obecní traktor s vlečkou, který na místo události přivezl betonové pražce. Samotné stavení hráze z pražců a pytlů s pískem zajišťovali naši hasiči. Pro manipulaci s pražci byl povolán kolový nakladač místního občana, čímž se hasičům velmi usnadnila jejich již tak náročná práce. Pro snadný průjezd nakladače jsme provedli odstranění několika větví, pomocí motorové pily. Během zásahu prováděla posádka čtyřkolky monitoring i ostatních toků a kritických míst v obci.

Na místě zasahovala jednotka JSDH Jablůnka